Topné panely a topné rohože

U novostaveb se současnými požadavky na materiály a výslednými celkovými tepelnými ztrátami objektů jsou zajímavé pro investory možnosti podlahového vytápění RD pomocí elektrických topných kabelů, folií, případně topných panelů stěnových, stropních.
Topné panely

Jedná se o způsob vytápění, které patří z hlediska pořizovacích nákladů k těm nižším, s náklady na vytápění ve střední úrovni- zajímavý poměr výše investice/ provozní náklady/ životnost.

  • Nevýhodou těchto systémů je 100% závislost na elektřině- což lze částečně eliminovat pořízením fotovoltaických systémů. Na pořízení FVE lze čerpat dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám.
  • Výhodou těchto systémů je nízká sazba elektro pro celý RD, tak jako u elektro kotlů, tepelných čerpadel. Při pořízení bateriových uložišť je schopný RD být částečně životaschopný i při výpadcích elektřiny. Většinou v těchto RD musí být již také řízené větrání s rekuperací. Tento sytém je vhodný pro RD do 10kw
Topné rohože

V případě Vašeho zájmu o tuto alternativu vytápění spolupracujeme s projektanty ohledně dotací, partnery při instalaci FVE a instalací rekuperací. A to celé může, ale nemusí být řízeno centrálně jedním systémem včetně ohřevu teplé užitkové vody.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.